„Ta saatis uue tüdruksõbra mulle ütlema, et jätab minu ja oma kolm last maha.“ Mees viskas oma pere noore silmarõõmu pärast tänavale
(373)Mitte keegi ei alusta suhet eeldusega, et see ühel heal päeval koleda lõpu leiab. Ükskõik, kui hästi või halvasti me purunenud abieluga toime tuleme, on lõpptulemus ikka täiesti vastupidine sellele, mida endale suhte algul ette kujutasime või lootsime. 39-aastane Kaisa astub pärast koos lastega kodust ilma jäämist esimesi samme uue iseseisva elu suunas.
Kaisa oli 20, kui ta Siimuga tuttavaks sai. Siim oli Kaisast 5 aastat vanem ja lõpetamas magistriõpinguid. Naine oli oma kursuse popim tüdruk ja Siimu jaoks oli see lausa auasi olla see mees, kes Kaisa välja viib. Kaisa kirjeldab Siimu rahuliku ja intelligentse mehena, kellel on üüratu soe süda. „Me räägime mehest, kes hakkas minu 1-toalises üürikas vaiba peal ise ka nutma, kui mina oma parima sõbranna surma pärast mitu päeva süüa ega normaalselt magada suutnud,“ meenutab Kaisa. „Tundsin end temaga algusest peale nagu kõige tähtsam inimene maamunal, sest ta muudkui hoolitses ja muretses.“
Hulgim häid kavatsusi
Siim oli oma perega väga lähedane ja ta võeti kiiresti omaks ka Kaisa perre. Kui Kaisa lõpetas ülikooli, palus Siim ta endale naiseks, samal aastal sündis ka nende esimene tütar ja Kaisa jäi lapsega koju. Naine oli varem töötanud tõlkijana ja tegi kodust vahel mõne tööotsa. Peagi ostis Siim maja. Nad otsustasid ühiselt, et maja läheb ainult Siimu nimele, et Kaisa saaks hiljem eraldi laenuga korteri osta ja selle välja üürida. Siim tahtis, et Kaisal oleks päris oma investeering ja vara. Mees serveeris seda mõtet lausa feministlikus võtmes. „Ta ütles, et igal naisel peaks olema oma vara,“ räägib Kaisa.