Tõved levivad ka suvel jõudsalt. Kodused kiirtestid võimaldavad viirusele koheselt reageerida. Mida vaja testide kohta teada
Suvisel ajal, kui paljud veedavad rohkem aega õues ja reisivad, võib tunduda, et viirused ja haigused jäävad tahaplaanile. Tegelikkuses levivad viirused ja bakterid aktiivselt ka soojal perioodil. Farmatseut Anton Ojamaa selgitab mida tuleb silmas pidada koduste kiirtestide kasutamisel.
„Näiteks Covid-19 viirus elutseb hästi ka temperatuuril +7 kraadi, seega on haigestumine võimalik igal aastaajal,“ selgitab Saku Tervisekeskuse Benu apteegi farmatseut Anton Ojamaa. Kui haigus on juba tabanud, tuleks kodus püsida, et mitte teisi nakatada.
Miks siis juhtub nii, et ka soojal ajal inimesed haigestuvad? „Viirushaiguste levikut võivad soodustada mitmed tegurid, sealhulgas nõrk immuunsüsteem, vähene kehaline aktiivsus, ebatervislik toitumine, vitamiinide ja mineraalainete puudus, stress ning väsimus,“ loetleb apteeker.
Viiruste tõhusaks tuvastamiseks on välja arendatud mitmesugused tervisetestid, mis aitavad haiguse kiiresti kindlaks teha ja alustada kohese raviga. Viimasel ajal, eriti alates Covid-19 pandeemiast, on koduste kiirtestide populaarsus märgatavalt kasvanud. „Tegelikult olid taolised testid olemas juba enne SARS puhangut, millega sai testida end näiteks glükoosi, kolesterooli, D-vitamiini ja teiste näitajate suhtes,“ märgib apteeker.