Üks peamisi pohmelli põhjuseid on alkoholi lagundamisel tekkiv mürgine aine aldehüüd. Organism lagundab alkoholi kahes etapis: esmalt muudetakse see ensüümide toimel mürgiseks aldehüüdiks ja seejärel ohutuks äädikahappeks, mis organismist väljutatakse. Kui on joodud suuremas koguses alkoholi, siis ei jõua maks piisavalt kiiresti aldehüüdi lagundada, see kuhjub organismis ja tagajärjeks ongi pohmell.

Lisaks rikub alkohol soole mikrofloorat ja tekitab niinimetatud „lekkiva soole“ sündroomi, mille tõttu satub verre suuremal hulgal jääk- ja mürkaineid. See süvendab veelgi joomisejärgset halba enesetunnet.

Kuidas pohmelli leevendada?

Kuigi pohmelli ei ole võimalik täielikult vältida, on olemas mitmeid meetodeid, mis võivad aidata leevendada selle sümptomeid ning kiirendada taastumist.

Viimasel ajal on maailmas üha enam hakatud teaduslikult uurima pohmelli seost seedetrakti talitluse ja soolestiku mikroflooraga. Uuringute käigus on leidnud kinnitust, et teatud probiootilised bakterid, aga ka mõned bioaktiivsed ained võivad edukalt leevendada alkoholi järelnähte ja samas ka kaitsta organismi alkoholi laguproduktide kahjuliku mõju eest. Uuringute tulemused on tekitanud olulise läbimurde alkoholi järelnähtude leevendamise valdkonnas.

Nüüd on Eestiski saadaval esimene probiootikumidel põhinev toode alkoholi järelnähtude leevendamiseks – Biroxia Detox.

Mis on Biroxia Detox?

Biroxia Detox on uudne teaduspõhine toode pohmeluse nähtude leevendamiseks. Toote koostisse kuuluvad erilised probiootilised bakterid, alkoholi lagundavad ensüümid, aminohape L-tsüsteiin ja teised bioaktiivsed ained, mille koosmõju aitab leevendada alkoholi tarbimisele järgnevat halba enesetunnet.

Biroxia Detox kapslid toimivad põhiliselt kahes kohas: soolestikus ja maksas.

Aktiivsed ensüümid kiirendavad alkoholi lagundamist juba seedetraktis. Vereringesse imendub vähem alkoholi ja mürgist aldehüüdi.

Probiootilised bakterid taastavad soolestiku mikrofloora ning sooleseina normaalse läbilaskvuse, mis takistab mürkainete pääsu verre.

Aminohape L-tsüsteiin kiirendab aldehüüdi kahjutuks tegemist maksas. Koensüüm Q10, vitamiinid B3, B6 ja foolhape toetavad samuti maksa puhastusprotsesse.

Biroxia Detox põhilised omadused:

 • Alkoholi lagundamise kiirendamine soolestikus. Verre imendub vähem alkoholi ja mürgist aldehüüdi.

 • Sooleseina läbilaskvuse normaliseerimine: verre satub vähem mürkaineid.

 • Maksa puhastusprotsesside ergutamine.

 • Aldehüüdi kahjutuks tegemise kiirendamine maksas.

 • Pohmeluse kesknärvisüsteemiga seotud nähtude leevendamine.

Biroxia Detox kapsleid tuleb võtta enne ja pärast alkoholi tarbimist, et tagada organismile piisav kaitse alkoholi järelnähtude vastu. Biroxia Detoxi kompleksne aldehüüdi lagundav mõju tagab alkoholi järelnähtude leevenemise, aga on ka väga oluline tervise säilitamise seisukohalt.

Tähelepanu!

Biroxia Detox ei hoia ära joobeseisundit ega kaitse organismi alkoholi liigse või pikaajalise tarbimisega seotud kahjustuste eest. Tervise säilitamise huvides on soovitatav vältida alkoholi tarbimist või tarbida alkoholi ainult mõõdukates kogustes.

Biroxia Detox on saadaval apteekides üle Eesti, juulikuus soodushinnaga Südameapteekides ja KBM Tervis e-poes!

Kuidas pohmeluse tekkimist vältida?

Kuldne tarkus seisneb selles, et pohmelust on lihtsam ära hoida kui seda ravitseda. Siit leiad kõige olulisemad soovitused, kuidas alkoholi tarbimisele järgnevat halba enesetunnet vältida:

 • Joo mõõdukalt. Mida väiksem on tarbitud alkoholikogus, seda väiksem on ka tõenäosus, et pohmelus tekib.

 • Ära liialda tumedate alkohoolsete jookidega, nagu punane vein, portvein ja brändi. Need joogid sisaldavad aineid, mis toovad kaasa raskema pohmeluse.

 • Ära joo erinevat liiki alkoholi läbisegi, kuna see ärritab seedetrakti ning põhjustab halba enesetunnet.

 • Joo vett. Alkoholi tarbimise ajal on tervisele kasulik juua piisavas koguses vett, mis hoiab ära vedelikupuuduse tekke ja leevendab võimalikke jääknähtusid.

 • Söö piisavalt. Enne alkoholi tarbimist ja ka joomise ajal söö kindlasti kõht täis! Nii imendub alkohol aeglasemalt, sa jääd vähem purju ja ka jääknähud on leebemad.

 • Kasuta pohmeluse nähte leevendavat preparaati Biroxia Detox.

Jaga
Kommentaarid