Alates neljapäevast (16.05) on Tallinna Lauluväljaku peahoone esimesel korrusel avatud LHV Maijooksu sekretariaat, kust osavõtjad saavad välja võtta oma stardinumbrid. Sekretariaat on avatud neljapäevast reedeni, kell 10.00-19.00 ning laupäeva hommikul enne starti.

Internetilehel www.jooks.ee saab kuni reede õhtuni kirja panna seitsmekilomeetri pikkusele jooksu-, käimise- või kepikõnnirajale. Laupäeval kell 11.30 Lauluväljaku peaareenil algavatele Limpa Lastejooksudele soovitavad korraldajad aja paremaks planeerimiseks lapsed eelregistreerida ürituse kodulehel.

Start Lauluväljaku Mere väravast

Kell 13.00 starditakse Tallinna Lauluväljaku Mere väravast seitsmekilomeetri pikkusele distantsile, kus võib osaleda nii joostes, käies kui kepikõndi tehes. Valida saab ajavõtuga ning ajavõtuta osalemise vahel.

Jooksu- ja käimisrajad viivad Maijooksul osalejad Lauluväljaku ja Maarjamäe ümbruses kulgevatele teedele ja terviseradadele. Enne starti toimub MyFitness soojendusvõimlemine asjatundlike treenerite eestvedamisel. Rajal antakse maijooksulistele hoogu juurde ergutuspunktides. Kõiki lõpetajaid ootab toetajate poolne kingikott, kirsiõitest inspireeritud medal ning traditsiooniline laevareisi pakkumine Tallinkilt. LHV Maijooksul järgitakse keskkonnasõbralike ürituste juhiseid ning osalejate ja külaliste teenendamisel kasutatakse Ringo Eco korduskasutatavad sööginõusid ning joogitopse.

Traditsiooniline tervisemess

LHV Maijooksu ajal on Tallinna Lauluväljakul traditsiooniliselt avatud tervisemess, kus on esindatud spordi- ja vaba-aja kaupade pakkujad, tutvuda saab tervisetoodete ja -teenustega ning registreerida tervisespordiüritustele. Avatud on ülipopulaarne meestehoid.

Päev kulmineerub autasustamise ja traditsioonilise kevadkontserdiga, kus esineb Smilers.

Arvestades suurt osalejate arvu, tasub kohale tulla aegsasti. Mõistlik on auto koju jätta ning sõita kohale ühistranspordiga või tulla tervisliku päeva puhul üldse jalgsi. Saabuda võib ka jalgrattaga, sest lauluväljaku Mere värava juures on avatud rattaparkla. Kui siiski tullakse autoga, peab jälgima liiklusreguleerijate märguandeid ning parkima lubatud kohtades. Tasuta saab sõiduki parkida Eesti Näituste suures parklas.

Maijooksuaegse liiklusinfo leiab siit.

Tule otsi üles Tervis Plussi telk!

Tule tutvu Tervis Pluss toimetuse ja LHV Maijooksu eksperimendi kangelaste Rita Rätsepa ja Maris Järvaga. Leiad meid kergesti Delfi ja Tervis Pluss lippude järgi! Kohapeal on võimalik liituda Tervis Pluss uudiskirjaga ning kõigi uudiskirjaga liitujate vahel loosime Scott jalgratta 700€ väärtsuses.

Rita Rätsepal (61) on viimased kuud olnud kiired ja seepärast tundub, et aeg on veninud eriti pikalt. Tegemist on olnud palju – pikemad tööalased väljasõidud nii Eestis kui välismaal, selle kõrval kodu ja trennid. „Kõike on nii palju olnud!“

Rita Rätsepa elus vahelduvadki väga kiired perioodid veidi vähem kiiretega, päris rahulik aeg on pigem erakordne. Kõikide tegemiste kalendrisse mahutamine on seega paras väljakutse. „Mul on võib-olla lihtsam, sest lapsed on suured. Samas on tööd rohkem. Samuti tahan aega leida oma lapselapsele,“ kõrvutab ta end teistega.

Rita Rätsepp / Maijooks