KUULA | Psühhiaater ja psühholoog läbipõlemisest: probleem üha süveneb ja sellega tegelemine nõuab terviklikku lähenemist
Lääne-Tallinna Keskhaigla saates „Tark arst taskus“ arutleme teemadel, mis aitavad mõista läbipõlemise olemust, selle põhjuseid ja mõju tervisele. Räägime ka läbipõlemise ennetamisest ja sellest, kuidas läbipõlemisega toime tulla, kui see on siiski juhtunud. Stuudios on külas peaasi.ee tegevjuht, kliiniline psühholoog Anna-Kaisa Oidermaa ja Lääne-Tallinna Keskhaigla psühhiaatriakeskuse ülemarst psühhiaater Ants Kask.
Läbipõlemine tekib enamasti pikaajalise stressi tagajärjel ja seda iseloomustab suur emotsionaalne, füüsiline ja vaimne kurnatus ning see mõjutab tavaliselt inimesi, kes on pidevalt suure surve all.
Psühhiaater Ants Kask ja kliiniline psühholoog Anna-Kaisa Oidermaa räägivad, kuidas läbipõlemine erineb tavalisest stressist või väsimusest. Saame teada, millised on läbipõlemise peamised sümptomid ja tunnused ning missuguste omadustega inimesed kipuvad rohkem läbi põlema. Etteruttavalt võib öelda, et ärevusele kaldujad peaksid enese suhtes eriti tähelepanelikud olema.
Arutleme, mis põhjustab läbipõlemist ja millised tegurid suurendavad selle riski. Ühtlasi toome näiteid, kuidas mõjutab läbipõlemine inimese füüsilist ja vaimset tervist ning millal peaks otsima professionaalset abi.
Vaata või kuula saadet ja saa teada, millised on tõhusad strateegiad läbipõlemise ennetamiseks ning sellega toimetulekuks ja kuidas toetada kolleegi või lähedast, kes võib läbipõlemist kogeda.