Eesti Vähiliit alustas juba eelmisel aastal raha kogumist mobiilse kompuutertomograafi soetamiseks, millega saab teha inimese kehast kihilisi ülesvõtteid ja avastada haigus juba enne sümptomite ilmnemist. Mobiilne kompuutertomograaf oleks suureks abiks just väikelinnade ja maapiirkondade elanikele, kuna võimaldab teha nii kopsuvähi sõeluuringuid kui ka teisi eriarstide määratud uuringuid väljaspool suurlinnu ja meditsiinikeskusi. „Tänu lahketele annetajatele oleme oma unistusele lähemale liikunud, kuid kogu vajalikku summat veel koos ei ole. Ainult üheskoos suudame muuta maailma paremaks,“ sõnas Egipt.

„Ennetustegevusel on väga oluline osa vähktõve ärahoidmiseks ja uus liikuv kompuutertomograaf oleks väga suur samm selles suunas, et muuta tipptasemel uuringud inimestele kättesaadavamaks,“ ütles ERGO elukindlustuse riskijuht Marek Viik. Tema sõnul teadvustatakse üha enam, et vähki võib haigestuda kogu elukaare jooksul. Inimesed mõtlevad rohkem oma tervisele ja pere heaolule ning sellest tulenevalt on suurenenud ka huvi vähikindlustuse kui ühe võimaliku ennetustegevuse vastu. Seda ilmestab fakt, et tänavu on ERGO vähikindlustuskaitse valinud klientide arv eelmise aastaga võrreldes juba 40% suurem. Selleks, et anda ka oma panus vähi ennetustöösse, toetab ERGO proportsionaalse osaga vähikindlustusmaksest Vähiliidu tegemisi. Viik lisas, et õigel ajal sõlmitud kindlustus annab raske haiguse diagnoosi saamisel võimaluse alustada raviga võimalikult varakult ning tagab inimese ja tema pere rahalise toimetuleku perioodiks, mil kogu ressurss läheb haigusega võitlemisele. Kindlustusest on kasu siis, kui see on sõlmitud ennetavalt ehk inimene on terve ja terviseprobleeme pole veel tekkinud.

Vähki on harjutud pidama surmaga lõppevaks haiguseks, kuid tegelikult see arvamus tänapäeval enam paika ei pea. Nii diagnostika kui vähiravi on viimase kümne aasta jooksul teinud läbi tohutu arengu. „Varajases staadiumis avastatud vähki on kergem ravida ja suurem on tõenäosus ka täielikuks tervistumiseks,“ kinnitas Vähiliidu president dr. Vahur Valvere.

Mobiilse kompuutertomograafi ostu saab toetada tehes annetuse Vähiliidu spetsiaalsele kontole Swedbankis: EE562200221025774174.