Adeno- ja rinoviiruse põhjustatud nohust on kõrvapõletik kerge tekkima. Kuidas ravida ja millega kõrvavalu leevendada
Jahedamad ja niiskemad ilmad toovad lisaks sügise hõngule kaasa ka viiruste hooaja alguse. Üks laste ebamugavaim tervisemure - kõrvapõletik saab enamasti alguse just nohust. Apteeker jagab nõuandeid, kuidas laste kõrvapõletikku vältida, kõrvavalu leevenda ning missuguste ravivõtete kasutamisest peaks hoiduma.
Pärnu Meie BENU apteegi proviisor Margot Lehari sõnul põhjustavad kõrvapõletikku erinevad viirused. „Eriti adenoviirusel on komme tüsistusena otiiti ehk kõrvapõletikku põhjustada, aga mure tekib sageli ka ägeda nohu ehk rinoviirusega,“ räägib apteeker.
„Adenoviiruse esmasteks tunnusteks on palavik, kurguvalu, nohu ja köha. Lisaks kõrvapõletikule on adenoviirus tihtipeale ka nii-nimetatud nakkusliku silmapõletiku või kõhugripi põhjustajaks,“ selgitab Lehari ning lisab, et adenoviirust esineb meil igal ajal, kuid rohkem jaanuarist juunini. Rinoviiruse ehk ägeda nohu puhul apteekri sõnul tavaliselt palavikku ei ole ning selle viiruse levik on aktiivsem septembris ja oktoobris ning märtsist maini.
Kuidas nohuviirus kõrvapõletikuks areneb?
Mis aitab kõrvapõletikku ennetada?
Mida haigestumise puhul teha ei tasu ja millega tugevat kõrvavalu leevendada?
Neile küsimustele leiad vastused artiklist.