Töösõnumite vool ei peatu nädalavahetusel ja puhkusereisilgi? Pidev kättesaadavuse taak loob tühja muretsemist ja viib läbipõlemiseni
Ülemus saadab kirju nädalavahetusel? Telefon piiksub lakkamatult ka puhkusereisil olles ja töökirjade vool ei näi lõppevat? Puhkeaja ignoreerimine mõjub kurnavalt ja viib halvemal juhul läbipõlemiseni.
Töövälisel ajal saabunud kirjade puhul tehakse suurt vahet, kes ja mis teemal kirjutab. Sõbralt imelikul kellaajal saabunud sõnumit ei pane ju pahaks, aga kui kiri tuleb öösel kell kolm ülemuselt, tekitab see ärevust. „Kirja saatmise kellaaega vaadates mõtlesin kõigepealt, et mu ülemusel on ehk midagi halvasti, et ta mulle öösel pool neli kirjutab,“ meenutab õpetajana töötanud Liisa oma emotsioone, kui ta esimest korda ülemuselt öösel kirja sai. „Selgus, et direktoril olidki väga imelikud e-kirjade kirjutamise harjumused – talle meeldis neid justkui sihilikult öösiti saata. Õige varsti avastasin, et teen hommikul hirmuvärinaga esimese asjana lahti tööpostkasti: ega direktor ole mingeid „toredaid“ kirju kirjutanud. Need olid tavaliselt etteheidetest ja emotsioonidest kubisevad oopused, mis rikkusid tuju kogu eelseisvaks päevaks. Loomulikult kirjutas ta lakkamatult ka koolivaheaegadel ja tundus, et ta teebki kõik selleks, et alluvad oleksid sama ärevad kui ta ise.“