Kas sul on olemas hüdrokolloidplaastrid, pihustatav haavaliim, villipulk? Milliseid valuvaigisteid suvel ei soovitata?
Tegijal juhtub, eriti suvel, kui aktiivsemalt kodus või suvilas toimetame, looduses liigume ja puhkust naudime. Hästi komplekteeritud suveapteek annab kindlustunde, et esmane abi on paljudel puhkudel omast käest võtta. Mida see peaks sisaldama, selgitab proviisor Triinu Entsik-Grünberg.
Mõned näpunäited koduapteegi kohta kehtivad olenemata hooajast. Koduse ravimisahtli või -kapi võiks üle kontrollida paar korda aastas, et täiendada lõppenud ravimite varusid, aga ka sortida välja ja viia jäätmejaama või apteeki aegunud ravimid. Sellesse rütmi sobitub hästi ka kord aastas suveapteegi kokkupanek.
Ravimeid on soovitatav kodus hoida originaalpakendis koos infolehega, et saaks kontrollida nende õiget kasutusviisi ja säilitamistingimusi. Näiteks on paljud ravimid tundlikud otsese päikesevalguse suhtes. Kehtib veel üks üldine reegel, mida suvel kodust eemal viibides võib olla raskem jälgida: ravimeid peab hoidma lastele kättesaamatus kohas.
Koduapteeki kokku pannes tuleb arvesse võtta, kellele see mõeldud on. Üle 12aastased lapsed võivad reeglina kasutada juba täiskasvanutele mõeldud ravimeid, noorematele peab aga valima spetsiaalselt lastele mõeldud arstimid. Kui sõidetakse kodust eemale, tuleb suvist ravimivaru soetades arvestada ka sellega, kui kaugel asub lähim apteek. Kroonilised haiged peavad veenduma, et neil on väljakirjutatud ravimeid vähemalt kahenädalane varu.
Suveapteeki koostades võiks silmas pidada järgmisi levinud tervisemuresid...