„Leidsime, et ainult väga kitsas rühm siilkübara ekstrakte sisaldab õiget alkamiidide profiili, mis võib ärevust vähendada. Andsime ekstraktile, mis sisaldab vajalikus koguses selliseid ühendeid, nime EP107TM. See nimi ei tähenda konkreetset ainet, vaid konkreetset alkamiidühendite profiili, mida saab ärevuse leevendamiseks kasutada,“ märgib professor.

Prof dr Tamás Freund: „Leidsime, et ainult väga kitsas rühm siilkübara ekstrakte sisaldab õiget alkamiidide profiili, mis võib ärevust vähendada.“

Ungari teaduste akadeemia uuritud, väljatöötatud ja patenteeritud ahtalehelise siilkübara juure (Echinacea angustifolia radix) ekstrakt EP107TM on nüüd kättesaadav ka Eestis tootenimetuse all Anxi 107.

Tutvu uuringutega täpsemalt siin.

Anxi 107 tabletid – millega on tegu?

Ärevuse kergete vormide tähelepanuta jätmine võib viia tõsisemate ärevushäirete (sh paanikahäire, agorafoobia, lihtne foobia, generaliseerunud ärevushäire jm) tekkimiseni. Prekliinilised ja inimestel teostatud uuringud näitavad, et unikaalselt standardiseeritud ahtalehelise siilkübara juure ekstrakt EP107TM, mis on Anxi 107 peamine koostisosa, võib leevendada nii kliinilise kui ka kerge ärevusega seotud sümptomeid.

Mis viitab ärevusele?

Ärevus on keha reaktsioon ohu tajumisele ja meie jaoks olulistele sündmustele. See on nagu seesmine häiresüsteem, mis valmistab meid ette ohuks ja aitab kehal valmistuda ohuga toimetulekuks. Kui ärevus hakkab kontrolli alt väljuma, siis võite märgata enda puhul mõnda järgmistest sümptomitest:

  • kiirenenud südametegevus ja hingamine

  • suukuivus

  • pupillide laienemine

  • rahutus, hirm ja unetus

  • võimetus lõõgastuda

  • loidus

  • ülitundlikkus jpm

Ärevuse vähendamise võti on tunnistada, et vajate abi rahuliku ja lõdvestunud oleku saavutamiseks. Ärevus on ebaloomulik, kui selle intensiivsus või sisu muutub indiviidi jaoks kontrollimatuks ning põhjustab püsivat stressi.

Toidulisand Anxi 107 on kättesaadav kõikidest hästi varustatud apteekidest ja tervisepoodidest üle Eesti ning veebipoest www.biaks.ee.

Jaga
Kommentaarid