FOTOD | Igaüks saab hakkama: 3 võtet valu leevendamiseks kinesioteibiga. Mis puhul teip veel aitab?
Kinesioteipimist seostatakse sageli tippspordiga, tegelikult aga saab sellega valu ja turseid vähendada ning paranemist kiirendada igaüks. Veelgi enam, igaüks võib ka ise teipi paigaldama õppida.
Ulrike (47) sai kinesioteipimisest abi pärast jalaluumurdu ja kipsi. „Murd oli jalalaba välimisel küljel. Kasutasin teipi, kui kips oli juba ära võetud ja sain ringi liikuda. Teip toestas vigastatud kohta, eriti siis, kui pidin tantsutrennis esinema ega saanud jalga nii hoolikalt hoida.“
Vahel teibib Ulrike ka kõhrede kulumisest valutavaid põlvi, eriti intensiivsema liikumisega perioodidel. „Kui pean end valuga liigutama, tõmban teibi peale,“ sõnab ta. Seda oli vaja näiteks möödunud suvel Eesti naiste tantsupeo ajal, kui pidi pikalt väljakuproovides olema. „Sain tookord just tänu teibile tantsupeol tantsitud. See tõesti toestab ja veidi ka fikseerib – ei lase põlvel nii palju liikuma minna, mistõttu pole ka nii valus kui muidu. Samas on teip mugavam kui näiteks põlvekaitse, ei ole nii robustne ja laseb põlvel rohkem liikuda kui kaitsmega.“
Ulrike on läbinud kinesioteipimise kohta ka ühe töötoa, kuid leidnud jooniste, õpetuste ja valmis lõigatud juppidega teipe ka apteegist...