KUULA | Seksuaaltervise ABC podcast: seksuaalharidus on elukestev haridus elust
Seksuaaltervise taskuhäälingu teises episoodis räägiti seksuaalhariduse mõistest ja olemusest. Kas seksuaalharidust saab üldse täpsemalt piiritleda? Saates oli külas ämmaemand, noortenõustaja, koolitaja, psühholoogiline nõustaja, õpetaja ja ema Diana Leht.
„Kõik see, kuidas me siia maailma saabume, kuidas meie seksuaalsus areneb, kuhu me oleme sellega tänaseks välja jõudnud, kui palju me rohkem teame, aga kus on ka komistuskivid? Minu arvates on natuke vähe, kui me seda laste ja noortega kord aastas räägime,“ alustas Diana Leht seksuaalharidusest kõneledes.
Sarnaselt haridusele kõikides teistes erialades ei saa ka seksuaalhariduse puhul üle ega ümber tõenduspõhisusest. Kuidas seda seksuaalhariduse ja suhete puhul defineerida? „Nagu ka teiste teemade puhul – võetakse mingisugused teemad üksipulgi ette ja hakatakse uurima. Nagu teadus ikka areneb, tulevad järgmised, võtavad sama teema ning lükkavad selle ümber või kinnitavad. Seksuaalhariduses on samamoodi viimase paarikümne aastaga kõike rohkem uuritud, nii anatoomiliselt, füsioloogiliselt, psühholoogiliselt. Seksuaalsus on väga mitmetasandiline.“
Kuidas võib hinnata noorte teadmisi seksuaalsusest? Kas uuringud peegeldavad reaalsust?
Hea kuulaja, kui sul on mure või küsimus, küsi nõu Seksuaaltervis.ee veebinõustamisest, kus saad oma küsimusele vastuse. Teenus on anonüümne ja tasuta ning sulle vastab oma ala ekspert.