Oksüdatiivne ainevahetus on protsess, mille käigus kasutatakse hapnikku glükoosi või rasvade põletamiseks. Selle protsessi tõhusus sõltub osaliselt lihase energiavajadusest töötamise ajal. Õigesti aktiveerides suudab lestlihas kahekordistada, vahel isegi kolmekordistada, oksüdatiivse ainevahetuse kiirust. See lihas suudab nimelt kasutada kütuseks ka veresuhkrut ja rasvu, kuigi tavaliselt saavad lihased töö ajal energiat glükogeenist.

Hamilton töötas välja nn tallatõstmise harjutuse, mis aktiveerib lestlihast teisiti kui seistes või kõndides. Harjutuse eesmärk on suurendada lihase hapnikutarvet. Selleks tuleb istuda, tallad maas ja lihased lõdvestunud, ning tõsta siis kannad võimalikult üles, nii et päkad jäävad maha. Seejärel lasta kannad uuesti alla. Mõte seisneb säärelihase lühendamises, samal ajal on lestlihas aktiveeritud ja kasutab vastupidi kõndimisele nii palju energiat kui võimalik.

Selline harjutus võib Hamiltoni sõnul olla lahendus paljudele terviseprobleemidele, sh südamehaigused ja diabeet, mida põhjustab liigne päevast päeva istumine. Kuidas see lihtne harjutus käib, vaata videost.

Allikas: University of Houston

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid