TARK ARST TASKUS | Missugused kevadised viirushaigused sel aastal murravad ja millal muutub olukord kriitiliseks?
Köha, nohu, palavik, peavalu, iiveldus, kõhulahtisus – vähemalt mõni neist märksõnadest iseloomustab ilmselt ka sinu pere kevadet. Kuidas viirushaigustest hoiduda ja mida teha siis, kui tõbi on sinu või su pereliikme kõigest hoolimata kätte saanud, räägib Lääne-Tallinna Keskhaigla infektsioonikontrolli õde Ljudmila Linnik.
Saatest saame teada, missugused viirushaigused sel kevadel kõige suurema hooga murravad. Räägime, kuidas ennast kaitsta, et viia haigeksjäämise oht miinimumini. Ühtlasi aitame aru saada, kuidas erinevatel viirustel vahet teha.
Kui aga juba oled haigeks jäänud, siis kuidas toimida, et ei nakataks teisi? Alati on ka selliseid inimesi, kes täielikult ignoreerivad viirushaigusesse jäämist ja jätkavad ka haigena oma igapäevatoiminguid, kuni vähegi jaksavad. Mida see aga endaga kaasa toob?
Infektsioonikontrolli õde selgitab, millised on haige lapse puhul tunnused, et asi on kriitiline. Väga oluline on teada ka seda, milliste märkide ilmnemisel tuleks kutsuda kiirabi haigele lapsele ja milliste puhul täiskasvanule.
Räägime sellestki, kuidas haiglapersonal ise haigeksjäämist väldib, mismoodi tugevdada enda immuunsust ja mida teha, et aidata organismil pärast põdemist taastuda.
Saates on külas Lääne-Tallinna Keskhaigla infektsioonikontrolli õde Ljudmila Linnik ja küsimusi esitab Eve Kallaste.
Kuidas kevadel tervist hoida ja mida teha, kui oled siiski haigeks jäänud, kuula SIIT: