Kas teadsid, et laseroperatsioone tehakse mitmel erineval viisil?
Kindlasti on paljud kuulnud imelugusid laseroperatsioonidest – terve elu kehva nägemisega inimesed saavad justkui esimest korda nägijaks. Enam pole vaja kanda ebamugavaid prille või igal hommikul näppudega silmamunas surkida, et kontaktläätsed ette panna. Laseroperatsioone teostatakse aga mitmel erineval moel. Millised need on ja kuidas omavahel erinevad?
Eestis on kasutusel laseroperatsioonide teostamisel mitmeid erinevaid nimetusi, mis võivad segadusse ajada ja teha erinevate teenusepakkujate vahel võrdlemise keeruliseks. Üldiselt on laseroperatsioonide puhul kasutusel üks LASIKu tehnoloogia põlvkondadest või põlvkonna versioonidest.
Näiteks Silmalaseris on Lasik Advanced laseroperatsioonide esimene põlvkond, Femto Lite teine põlvkond ning Femto Balance teise põlvkonna uuem versioon. Üks oluline vahe laseroperatsioonide läbiviimisel on aga erinevus metoodikas, kuidas silmakirurg moodustab patsiendi sarvkesta pealse lapi. Seda illustreerib järgmine tabel:
Soovitame alati kõikidel patsientidel täpselt uurida, millisel meetodil laseroperatsioon läbi viiakse, olenemata teie poolt valitud teenusepakkujast. Vastuseid tasub otsida küsimustele:
Milline LASIKu põlvkond on kasutusel?
Kas lõikusel moodustatakse sarvkesta lapp laseri, noaga või lihvitakse hoopis maha?
Kui pikk on esmane taastumise aeg?
Broneeri aeg eeluuringule: www.silmalaser.ee