Iga euro, mis tööandja panustab töötaja vaimse tervise heaks, toob tagasi vähemalt viis eurot. Kes vastutab töötaja läbipõlemise eest?
Tihti peetakse töötaja vähenenud töövõimet, kehvemalt tehtud tööd, tähelepanematust või vigade tekkimist töötaja motivatsiooni puuduseks või laiskuseks. Eksperdid aga hoiatavad, et nende märkide taga võib peituda palju tõsisem asjaolu – tööalane läbipõlemine.
„Juhid soovivad sageli näha oma töötajaid võimalikult produktiivselt tegutsemas. Siiski on oluline ka näha, kuidas ühes tiimis töötav meeskond end tunneb ning kuidas nad on võimelised ärilisi ülesandeid ellu viima. Samal ajal on ka juhi ülesanne jälgida töötajate emotsionaalset heaolu - seetõttu on vajalik oskus tunda professionaalse läbipõlemise sümptomeid. Läbipõlemise tunnuste märkamisel tuleks aidata töötajal võtta kasutusele vajalikud sammud antud olukorra ületamiseks, pakkuda võimalusi puhkamiseks ning leida õige tasakaal töö ja puhkuse vahel,“ rääkis Marius Jundulas, Gjensidige kindlustuse Baltikumi tegevjuht. Marius on ka ise kokku puutunud töötajate läbipõlemisega. „Hoolas ja vastutustundlik töötaja muutus apaatseks, ei tundnud enam huvi ning ei soovinud lõppkokkuvõttes enam midagi teha,“ meenutas ta...
Loe edasi artiklist, mis on kolm kõige olulisemat aspekti, mis on läbipõlemise ennetamiseks olulised; kuidas läbipõlemist ära tunda ja mida teha, kui töötaja on läbi põlenud. Teemat avab tööpsühholoog ja Võõras Sõber nõustaja Ave-Gail Kaskla-Kuprys.