NeoArch ehk sild neljal implantaadil Patsient: klienditeenindaja, vanus 57. Foto: dr Regina Kuningas-Ott

Üks kaasaegse hambaravi peamisi eesmärke on ennetada hammaste kaotust. Hammaskonna säilitamiseks tuleb tarvitusele võtta kõik võimalikud abinõud, sest ka üheainsa hamba kaotamine, rääkimata kõikidest hammastest ilmajäämisest, võib mõjutada tervet organismi, inimese välimust ja enesetunnet.

Igal patsiendil on oma lugu, kuidas olukord on jõudnud nii kaugele, et lihtsaid lahendusi ei pruugi enam olla.

Siis jõuabki kätte hetk, kus patsiendi valikuks on eemaldatavad proteesid või kaasaegne esteetiline suhu kinnitatud sild.

Hambaimplantaat on kõige kindlam ja tänapäevasem viis asendada puuduvad hambad. Mis on selle eelised? Kui lihtsalt ja kiirelt vastata, siis

  • implantaat sobib nii üksiku kui ka mitme hamba taastamiseks (sild implantaatidel);
  • nelja või kuue implantaadiga on võimalik taastada kogu hambarida;
  • sageli saab hamba(d) suhu kohe pärast implantatsiooni.


Siinkohal tasub aga kõikidele südamele panna, et sarnaselt teie enda hammastele nõuavad ka implantaadid ja neile kinnitatud „uus naeratus“ korrapärast hooldust. Õige suuhooldus tagab implantaatide vastupidavuse pikkadeks aastateks.

Nii nagu iga patsient on erinev, on ka nende mured ja hirmud erinevad. Küsimused, mida patsiendid enim küsivad, on järgmised.

Kas see on valus?

  • Protseduur tehakse kohaliku tuimestusega, patsient ei tunne valu. Reeglina on see vähem ebameeldiv kui hamba eemaldamine.


Kas implantaat luustub?

  • Maailma statistika näitab, et luustub 97 protsenti esimest korda asetatud implantaatidest.


Kas iga hamba asemele on vaja panna üks implantaat?

  • Ei ole. Kogu naeratuse saab taastada kas neljal või kuuel implantaadil, sõltuvalt proteesi valikust ja pastiendi soovist.


Mis vanuseni saab implantaate panna?

  • Vanus ei ole implantatsiooni takistuseks.


Mul on palju kroonilisi haigusi. Kas mulle saab implantaadi panna?

  • On mõned haigused, mille puhul võib implantaadi panek olla raskendatud või selle prognoos halvem. Sellest räägib hambaarst teie esmasel konsultatsioonil.NeoArch ehk sild neljal või kuuel implantaadil
Patsient: autojuht, vanus 62. Foto: dr Regina Kuningas-Ott

Patsient: kosmeetik, vanus 52. Foto: dr Regina Kuningas-Ott

Selline lahendus sobib, kui puuduvad enamik või kõik hambad.Lõualuusse asetatakse neli või kuus implantaati ja võimalusel paigutatakse neile kohe ka protees. Patsient lahkub hambad suus ning saab normaalselt süüa ja rääkida. Protees, mille patsient samal päeval suhu saab, on ajutine ja pärast implantaatide luustumist tuleb see asendada püsiva proteesiga.

Mõnikord nimetatakse seda meetodit väga lihtsustatult kui „hambad ööpäevaga“. Tuleb arvestada, et iga patsient on erinev ning operatsioonile eelneb alati patsiendi läbivaatus ja raviplaani koostamine. Dr Regina Kuningas-Ott

HanzaDent OÜ
Paldiski mnt 9,Tallinn
+372 660 9701
info@hanzadent.ee
Tegevusluba L02807

Jaga
Kommentaarid