"Prille on vaja väga erinevate tegevuste sooritamiseks ja sageli tavaprillidest ei piisa, mistõttu on vajalikud spetsiaalse retseptiga prillid - näiteks on tellitud prille jaapani hieroglüüfide ilukirja kursuste jaoks, köögis kokkamiseks, jahil käimiseks, golfi mängimiseks, auto remontimiseks ja mägedes matkamiseks," loetles Väljari, lisades, et sellised prillid erinevad tavaprillidest eelkõige tugevuste, klaasitüüpide aga ka raamide poolest.

Prillide eesmärgiks on võimaldada inimestel näha hästi just nende tegevustega tegemisel antud distantsile, kuhu tavaprilli ulatus nähtavust ei taga. Samuti valitakse klaaside värvus vastavalt keskkonnale. Näiteks on autojuhtide prilliklaasid kollaka varjundiga, et kontrasti tugevdada ja seeläbi nägemist parandada.

Optometristi sõnul vajaksid eri retseptiga spetsiaalseid prille paljud, kuid peamiselt tellitakse vaid ühed prillid korrigeerimaks lühinägevust, kaugnägevust või vananemisest tingitud presbüoopiat ehk vanaeanägemist. "Sellisel juhul tellitakse endale tavaprillid kas siis lähedale või kaugele nägemiseks. Samuti tellitakse mitmevaatelisi prilliklaase – need on vajalikud siis, kui silmad vajavad eri tugevusega optilist korrektsiooni lähedale ja kaugele vaatamiseks. Sellised prillid on kasuks, kui lugemiseks on vaja prille, aga töö iseloomust sõltuvalt on vaja kaugele vaadata prille eest võtmata," selgitas Väljari, täpsustades, et sageli on vaja mitmevaateliste prillidele lisaks veel spetsiaalseid "kontoriklaase" lähitöö tegemiseks. Sellised prilliklaasid võimaldavad paremini jälgida töölaual dokumente ja samaaegselt näha selgelt ka arvuti ekraani.

Mõnikord esineb ka prilliretsepte, kus üks klaas on pluss- ja teine miinustugevusega. "Enamus prilliretsepte on sellised, kus silmade tugevused on üksteisest pisut erinevad ja see on täiesti normaalne," rahustas optometrist, lisades, et klientide vajadused on kõik erilised, sõltuvalt sellest, mis tegevuse juures on tarvis selgelt näha ning optometristi eesmärk ongi leida mitmetest variantidest koostöös kliendiga talle sobivaimad lahendused. Ekslikult arvatakse, et ühed mitmevaatelised prillid peaksid sobima kõikide tegevuste juurde, kuid nii see pole.