Kas golf on sport, mäng või meelelahutus?


Eesti golfi meistrivõistlused löögimängus 2015
Eesti golfi meistrivõistlused löögimängus 2015Foto: Hendrik Osula

Sportlik mäng, seltskondlik ajaviide, meelelahutus ja enamgi veel. Golfirajal veedetakse tunde värskes õhus ja meeldivas seltskonnas – see maandab stressi ja hävitab kaloreid.

Golfi kohta on levinud eelarvamus, et see pole võrreldav sportlikumate aladega. Samas kulutatakse golfirajal nelja tunniga sama palju kaloreid kui metsas kümmet kilomeetrit joostes. “Golfis tegutsed sa pikema aja jooksul ning see mõjub väga tervislikult, aidates vältida südame-veresoonkonnahaigusi ja rasvumist,” selgitab Niitvälja Golfi
tegevjuht Kristo Tohver. “Golf on ka tugev stressimaandaja. Mängides on vaja kontsentratsiooni, sest muidu ei saa palli piisavalt lendu – mängides on garanteeritud väljalülitumine kogu ülejäänud maailmast.”

Golfi eristab teistest aladest mängukeskuste kaugus – need on rajatud linnast välja loodusesse. Rahulik keskkond soodustab keskendumist ja energia taastamist ning värskes õhus liikumine annab positiivseid emotsioone. Golf sobib kõigile sõltumata eesmärgist ja vanusest ning täidab nii sportlikku kui ka meelelahutuslikku rolli.

Loe lähemalt värskest juulikuu Tervis Plussist!

Jäta kommentaar
ARTIKLIT SAAB KOMMENTEERIDA AINULT REGISTREERITUD KASUTAJA!
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare