Elamusmaratoonarid on nüüdseks tiiru Maale peale teinud — Kõrvemaa etapiga on ette näidata üle 46 000 kilomeetri!

Kõrvemaal toimus elamusmaratonide neljas etapp - vaata galeriid!
Elamusmaratoonarid on nüüdseks tiiru Maale peale teinud — Kõrvemaa etapiga on ette näidata üle 46 000 kilomeetri!
Foto: Kaimo Puniste

Eile startis Sportland Kõrvemaa suusa- ja matkakeskusest 419 osalejat, lisaks 49 lapsevanemat koos 49 lapsega. Avapauk esimesele Kõrvemaa kepikõnni- ja käimismaratonile oli antud. Kõrvemaa looduskaitseala radadel sai läbida kas 42, 21 või 10 kilomeetri pikkust distantsi.

Elamusmaratonidele kohaselt oli aja peale kihutamisest olulisem ümbruse nautimine ja lihtsalt elust mõnu tundmine. Nautimist oli selles vaheldusrikkas looduses tõesti palju! Oli kitsast rada ja laia spordirada, oli sirgeid lõike ning üles-alla mägisemaid kohti, oli järvede kallasradu ja maalilisi metsateid. Kohati sai vaateid nautida lausa puulatvade tasandilt, mitmekümne meetri kõrguste ooside peal jalutades. Unikaalseim koht rajal oli kindlasti Jussi nõmm — suur lageala, mis sügise saabudes muutub lillaks õitsvaks kanarbikuväljaks.

Korraldaja Kunnar Karu sõnul on elamusmaratonid üha rohkem populaarsust kogumas ja nii sündis idee lülitada sarja veel üks etapp: „Seni on sarja kuulunud kolm maratoni: Noarootsi, Lahemaa ja Värska. Nüüd lisandus võimalus end ka Kõrvemaa kaunis looduses proovile panna ning koguda elamusi maalilisel ning inimtegevusest puutumata Põhja-Kõrvemaa looduskaitsealal. Just siin saab iga looduses liikuja aru, miks me vajame looduskaitsealasid — et meil oleks võimalik näha ka ürgset ja puutumatut loodust, tõmmata kopsud täis värsket metsaõhku ning laadida niimoodi akud kogu eesootavaks sügiseks energiat täis!“

Seotud lood:

Vaata galeriid!

Elamusmaratonid on Eesti suurim kepikõnni- ja käimismaratonide sari, mis pakub osalejatele motivatsiooni liikumiseks suvises Eesti looduses. Neljal etapil Noarootsis, Lahemaal, Värskas ning Kõrvemaal osales kokku 1926 kõndijat, kes läbisid kokku 46 865 elamuskilomeetrit.

Kokku osales esmakordselt peetud Kärumaratonil 49 lapsevanemat koos 49 lapsega ja ühiselt läbiti seal 931 elamuskilomeetrit.

www.elamusmaratonid.ee

Kevad 2