Igal varakevadel on mul tunne, nagu oleks sammal selga kasvanud.
Ometi olen talvel suusatanud, nautinud lund ja päikest, aga kevadel tekib surnud punkt. Üleminek suvisesse tegutsemis­rutiini läheb vaevaliselt – algus tuleb ainult tänu tahtejõule ja mälestusele, et varsti hakkab hea. Kui sinagi oled kevadel maha käinud, siis püüa leida kaaslane, kellega koos end uuesti käima saada. Seekordses ajakirjas räägib Pille Minev, kuidas ta ühes Allan Roosilehega kaalu kallal pusib, ning ka nukuteatri rahvas andis üksteisele jõudu, kui motivatsioon hakkas kuhtuma. Vihase trenni asemel võib valida ka mängulise discgolfi, milles on ühildatud väike koormus ja looduses viibimine, võistluslikkus ja võimalus liikuda koos sõprade või perega. Ka discgolfist on ajakirjas pikem artikkel.

Kirjutame ka jooksmise treeninguplaanist nullist alustajatele. Isegi kui sa pole enda meelest olnud jooksja tüüp, siis usu, jooksmine on lihtne ja mõnus. Kõik sõltub õigest algusest – see peab olema jõukohane. Ei tohi end ambitsioonikate plaanidega “kinni tõmmata”. Eelis on neil, kes on joogatunnis õppinud rütmilist hingamist.

Kui oled juba terviserajal kõndimas või jooksmas ja näed harjutus­väljakut, siis võta hoog maha ja ripu mõni hetk ronimispuu küljes. Mõnusalt ja vabalt, nii et selgroog saaks sirgeks ragiseda. Mu hea kolleeg Tiina vaevles terve talve närvivalude käes ega leidnud lahendust, kuni üks massöör soovitas talle rippumise trikki. Vanuse kasvades ei mõju gravitatsioon mitte ainult näonahale, vaid ka selgroole, surudes diske kokku. Halvemal juhul võib mõni närv osutuda kokkupressituks. Hea, kui seda ei juhtu, seepärast rõõmusta selga sirutusega.

Rõõmsat jaanipäeva!

Edasi lugemiseks: