Praegu käimasolevad uuringud näitavad, et seksi ajal kulutatud kalorite hulk sõltub siiski paljudest muutujatest — vanusest, kaalust, ainevahetusest, sekspoosidest ja sellest, kui kaua seks kestab. Ühes raportis tõdeti, et keskmiselt kestab seks vaid 6 minutit ja selle aja jooksul kulutab mees 21 kcal, uuringus ei toodud naiste kulutatud kalorite kulu, kuid naised kulutavad nagunii meestest vähem. Teadlased väidavad, et kuigi nimetatud variaableid pole sageli võimalik seksi kõrgema kalorikulu huvides muuta, on sekselu parandada alati võimalik.

Seks kui trenn

Kui aga oled oma peas paika pannud, et seks läheb sinu jaoks kirja ka trennina, siis saad üht-teist suurema kalorikulu huvides ära teha. Lähtuda tuleb sel juhul põhimõttest, et mida intensiivsem tegevus, seda suurem kalorikulu.

Teadlased soovitavad seksile kuluvat aega sel juhul pikendada ning vahetada seksimise käigus sagedamini poose — see kokku tõstab pulsisagedust ning mõjub soodsalt põletatavatele kaloritele.

Kõige selle matemaatika juures ei maksaks siiski unustada, et seksil on muid ja palju olulisemaid tervise-eeliseid peale kalorikulu. Seks maandab stressi, parandab tuju, tugevdab immuunsüsteemi, võitleb haiguste vastu ja mis veel hea — see muudab su nooremaks ja aeglustab vananemisprotsessi!

Allikas: Reader’s Digest, rd.com

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid