Grete sõnul oli Jaanus maailma kõige kodukesksem mees, kes iga päev kinnitas naisele armastust ja rääkis uhkusega oma perest sõprade ringkonnas. Ta oli hästi lähedane lastega, eriti noorema pojaga. Nüüd kõneleb Grete sellest minevikus.

Umbes poolteist aastat tagasi kuulis Jaanus raadiost ühest vaimsest koolituskeskusest ning asi hakkas teda nii huvitama, et ta liitus sellega. “Ta sattus täiesti teise maailma. Kui seni suhtles ta päev läbi peamiselt ehitusmeestega, siis ühtäkki ümbritsesid teda naised ning palju hakati rääkima hingemaailmast ja armastusest. Kuna Jaanus on kuldsete kätega ja hea südamega mees, siis meeldis ta neile naistele väga,” räägib Grete.

Ei läinudki kaua aega, kui selgus, et üks õpingukaaslastest on Jaanusesse armunud ning üleüldse on mees pälvinud paljude naiste imetlevad pilgud.

Grete ei saanud aru, mis tema mehega toimub, too oli ühtäkki täiesti muutunud inimene. Pärast üht sõnavahetust pakkis Jaanus oma asjad kokku ja kolis kodust minema. Ta üüris koos koolituselt leitud naistuttavaga toa, kus nad praegugi elavad. Jaanus ei suhtle enam lastega ning päevakorral on pika abielu lahutamine.

Mis edasi?

Psühholoog selgitab, et umbes neljandik mehi tunneb keskealisena tungivat soovi midagi kardinaalselt muuta. Just nüüd võidakse avastada, et naine, kellega on elu jagatud juba 20 aastat, pole üldse nii kallis, või et töö tegelikult midagi ei paku. “Kui loomingulisust on vähe ja sa ei ole leidnud oma teed, tunned paigalseisu ning karjuvat vajadust midagi ette võtta. See võib väljenduda selles, et vahetatakse välja senised väärtused, minnakse pere juurest ära, luuakse uus pere, alustatakse n-ö algusest,” räägib Müürsepp.

- Kas koos saab edasi minna? 

- Kuidas teineteist toetada?

...

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid