Inglise keeles on ütlemine „Dance like nobody’s watching”. Tantsi nagu siis, kui oled omapäi! Päriselus juhtub seda harva. Tantsides oleme õppinud tegema kindlaid samme ja võtma viisakalt ruumi, olles teadlikud, et meie ümber on teised inimesed. Viie rütmi tants (inglise keeles 5Rhythms) püüab minna üle nende piiride, mida me endale seame.

„Ma polnud seni tegelenud ühegi tantsulise liikumisega,” kinnitab Liina, kes armus viide rütmi aastaid tagasi. „Mulle meeldis väga tantsida, kuid varem oli pidudel ju ikka vaja oodata, et keegi tantsima võtaks. Ka siis pidid tegema õigeid liigutusi ja sobituma teistega. Ei olnud üldse lihtne sellest välja astuda ja välise eeskuju asemel hoopis enda sisse vaadata. See oli nagu uuesti kõndima õppimine!”

Liinat on eluaeg huvitanud, kuidas inimene töötab. Sestap sattus ta 14 aastat tagasi Rootsi nädalasele enesearengukursusele, mille programmi kuulus ka viie rütmi tantsu workshop. „Olin ammu otsinud meetodit, mis tegeleks peale psüühika ka kehaga, ja viies rütmis ma selle leidsingi,” rõõmustab Liina.

Edasi lugemiseks: