Meik ei tungi nahapooride sügavustesse isegi siis, kui sa higistad ja poorid avanevad, sest vedelik voolab seestpoolt väljapoole. Seega pole vaja meiki enne trenniminekut näolt maha pesta.

Mida higistamine nahaga teeb?


Nahk on keha termostaat. Kui sa jooksed, hüppad või muud moodi end täistuuridel liigutad, väljub liigne kuumus organismist pooride kaudu. Pulsi kiirenedes aktiveerub naha aine­vahetus: mikroveresooned ehk kapillaarid laienevad, keha soojeneb, higistamine ja rasvapõletus suurenevad.

Higistame me kõik, kuid millistes olukordades ja kui palju, on väga individuaalne. Ühel pärlendavad higipisarad ülahuule kohal, teisel tilgub otsaesine. Mõnel õnnelikul ei higista nägu üldse! Higistamist ei pruugi takistada, sest higierituse peamine ülesanne on termoregulatsioon, mis kaitseb organismi ülekuumenemise eest. Seetõttu tasub unustada paksud, vahataolised meigikreemid, mille all nahk tunneb end nagu aurukatlas.

Välispordialade harrastajate näonahka kaitseb meik päikese, tuule ja külma eest.

Miks meik laiali valgub?


Kiirenenud pulss, higistamine, veepõhine jumestuskreem ja mitteveekindel ripsmetušš on kombinatsioon, mille tagajärjel kipub meik näolt vägagi laiali valguma… Kerged meigikreemid võivad sisaldada koguni kuni 90% ulatuses vett, mis soodustab “sulamist” ühes higiga.

Fakt: Veatuna püsib vee baasil loodud meigipõhi eelkõige rahulikuma tempoga trennides nagu shindo või jooga.

Kas meigist tärkab kasu?


Meik kaitseb nägu kuumuse, tuule mõju ja mustuse eest. Jõusaalivarustust võiks võrrelda müntidega — neid puudutavad sajad kätepaarid, misläbi koguvad need mustust, sh baktereid. Kange ja käepidemeid katsunud käsi libiseb sageli otsaesist pühkima või ninakülge sügama ning sellisel juhul pakub meigikiht kaitset.

Fakt: Välispordialade harrastajate näonahka kaitseb meik päikese, tuule ja külma eest. Peaaegu kõik jumestus­kreemid sisaldavad päikesekaitsefaktorit.

Milline jumestus sobiks trenniga?


Mineraalkosmeetika on sportliku eluviisiga nagu kokku loodud — see ei ummista poore, ei karda higi ja laseb nahal ka meiki kandes hingata. Eelistada võiks pulbrilist jumestuspuudrit, mis koosneb suure pigmendisisaldusega looduslikest mineraalidest.

Fakt: Et meik paremini peal püsiks, pihusta mineraalpuudri alla niisutavat meigikinnitit.

Mis juhtub silmameigiga?


Tugev trenn ja püsiv silmameik on raskesti saavutatav, kuid mitte võimatu kooslus. Olulisim on valida korralik, veekindel ripsmetušš. Kui soovid toonida silmalauge, tasub lauvärvi alla kanda aluskreemi. Viimane kindlustab püsiva meigi ja takistab lauvärvi mahavalgumist.

Fakt: Trenniskäija hõlpsaimas ja kindlaimas meigikomplektis on mineraalne meigipõhi, ripsmetušš ja huuleläige. Praktiliseks lahenduseks võivad olla ka püsimeik ja ripsmete-kulmude keemiline värvimine.

Millega eemaldada meiki?


Pärast füüsilist tegevust on ainevahetus veel pikalt aktiivne, mistõttu on parem, kui nahale ei jää meigijääke ega mustust. Nende laastamistöö tagajärjeks võivad olla ummistunud poorid ja tuhmim nahk. Seega tasub nägu pärast trenni korralikult puhastada.

Fakt: Head kaaslased trennikotis on meigieemaldusrätikud, mis sobivad nii näo kui ka silmade puhastamiseks, ning kaks-ühes-puhastuspiim või -geel.

Kui nägu pärast trenni punetab?


Kas pesid nägu jaheda veega? See sulgeb nahapoorid, jahutab keha ja vähendab higistamist. Palele võib piserdada ka jahutavat-rahustavat näovett. Trennijärgsest higist leemendavale näole ei maksa määrida rammusat jumestus­kreemi, vaid toonivat päevakreemi või päevakreemi ja õhulist meigikreemi.

Fakt: Nahk näeb kõige kaunim välja just pärast liikumist, väike õhetus on igati omal kohal!

Meik pärast trenni


Mood on praegu sportlikum ja loomulikum kui kunagi varem — tervislikult kumavat jumet, roosasid põski ja tenniseid näeb ka punasel vaibal. See on hea uudis eriti neile, kellel on vaja jooksurajalt või trennisaalist kiiresti tööle või asju ajama suunduda.

Loomulik look ei ole pelgalt trendikas, vaid ka ligitõmbav. Brittide ajakiri The Quarterly Journal of Experimental Psychology kirjutas hiljuti teadustööst, milles uuriti naiste jumestuse mõju ja muljet. Ilmnes, et testis osalenute meelest tundusid modellid seda kaunimad, mida kergemalt neid oli jumestatud.

Järgmiste nippidega garanteerid kauni naha ja lood kiiresti “meigitu” jumestuse.

1. Puhasta põhjalikult


Tervisest pakatava näo kõige olulisemad eeldused on sobiv päevakreem ja korralik puhastus. Pealiskaudset õhtust näopesu võib võrrelda kiire hambaharjamisega — rituaal on küll õige, kuid efekt nullilähedane. Mõnesekundiline loputus ei eemalda näolt meiki ega mustust. Keera veekraan pesu ajaks kinni ja hõõru puhastusgeeli või -piimaga iseäranis ninakülgi ja lõuga, põski ja kaela. Puhta pale indikaator on näovesi — kui vatipadjakesele jääb meigiriismeid, korda näopesu.

Tähtis on ka hommikune puhastus, sest öösel töötab naha ainevahetus täistuuridel. Eemalda puhastusainega öö jooksul näole kogunenud higi, rasu ja mustus.

Koori nägu duši all, sest seal on puhastusprotseduurid enamasti põhjalikumad.

Puhasta nägu õliga. Õli imab hästi mustustja rasu, mistõttu on õli baasil puhastajad vahustja geelist tõhusamad.

Viimistle puhastus näoveega, mis eemaldab viimased mustuse- ja meigijäägid. Eelista alkoholivaba näovett, sest alkoholi või teiste tugevate toimeainetega toonikud kipuvad nahka kuivatama ja ärritama.

2. Hoolda nahka ka öösel


Meenuta tuntud tõde: kaitse päeval, hoolitse öösel. Magama minnes võia näole rikkalikult öökreemi, sest korralik niisutus on kauni naha alus.

Mõned kasutavad päevakreemi ka öösel, kuid sel juhul tuleks jälgida, et kreem ei oleks päikesekaitsefaktoriga — vastavad ained võivad ummistada poore. Korralik öökreem on igal juhul parem. Kanna seda peale laialt, dekolteeni, ja ära kiirusta — nii saab nägu lisahoolitsust.

3. Meigipõhi on eriti oluline


Hästi puhastatud ja korralikult niisutatud nahale pole meiki tarvis rohkem kui vaid viimase lihvi andmiseks. Jumestuskreemi eesmärgiks on ühtlustada nahatooni ja panna see tervislikult õhetama.

Paksult katvad meigikreemid on ajast ja arust, nüüd kasuta helendust lisavaid või nägu matina hoidvaid aluskreeme. Nende peale piisab toonivast päevakreemist või läbikumavast meigikreemist. Peite- või meigikreemi võib segada niisutava kreemi sisse. Punetavaid kohti saab peita, tupsutades peale peite- või meigikreemi.

4. Tooni kulme ja ripsmeid


Kõige kiiremini saad pärast trenni näo pähe, kui värvid kergelt nii kulmud kui ka ripsmed. Kulmude puhul on oluline valida toon — liiga tumedad kulmud muudavad ilme kurjaks, aga pehmemad, liiva-karva värvid sobivad enamikule. Paha ei tee ka õrn pärlmutter, sest kulmukarvadki läigivad pisut.

Tooni kulmud kaarja pintsliga, joonistades peenikesi kriipsukesi kulmukarvade kasvu suunas, nagu maaliksid lisajooni. Kulmu alguses suundugu jooned ülespidi, lõpus allapoole. Kui kulmude sees on karvatuid kohti, võid kulmu-pliiatsiga mõne juurde joonistada.

Nipp! Kaunilt loomulikud ripsmed õnnestub saada ripsme-tušiga, mis lisab pikkust ja eraldab hästi. Sellistes tuššides on värvi osakaal üsna vähene.

5. Värvi õrnalt


Loomuliku ehk nude-meigi eesmärk on rõhutada naha enda tooni, mitte seda peita. Mõnikord pole vaja isegi lauvärvi, piisab lauvärvi aluskreemist, mis ühtlustab silmalaugude tooni ja matistab rasust nahka. Kui tupsutad selle peale veel puudrit, kinnitub meik nahale ja hoiab silmalaud pikalt matina.

Nipp! Olulisim värv näol on põsepuna, kuid loomulik jume tähendab igaühe puhul erinevat tooni. Kahvatule sobib roosa, keskmiselt päevitunule virsik ja tumedamale täidlasem toon. Kreemjas põsepuna tundub nahal kergem, sest see otsekui sulandub naha sisse. Viimistle mati huulepulga või -võidega — need mõjuvad loomulikult, olgu värv ükskõik kui kirgas.