VedaPulse’i diagnostika on Venemaal välja töötatud pulsisageduse mõõtmise tarkvara. Randmete ümber pannakse klemmid, mis pulssi loevad ja andmed juhtmeid pidi arvutisse saadavad. Et seejuures võimalikult vähe vigu tekiks, tulebki istuda liikumatult, pea mõtetest tühi. Arvutiekraanil hakkab samal ajal jooksma südamelöögisagedust näitav kõver, millest tarkvara võlub lõpuks kokku tervikpildi su tervisest koos soovitustega, kuidas taas tasakaaluseisundisse jõuda. Kõik toimub valutult, ruttu, täpselt ja põhjalikult.

“Kui ajurveeda, Hiina või Tiibeti meditsiinis loeb randmelt pulssi arst, siis siin teeb seda VedaPulse’i masin. Ma võrdlen seda autodiagnostikaga. Autole pannakse hoolduses klemmid külge, testitakse ja saadakse kätte info, ükskõik mis marki su sõiduk on. See siin on samasugune universaalne riistapuu, ainult autode asemel on inimesed,” naerab Jüri Peterson Kolme Pardi stuudiost Tallinnas, kus VedaPulse’i diagnostikat teha saab. Kolm parti sellepärast, et stuudio aadress on Pardi tänav 3.

Idamaade tarkused


Liina Sild, teine osa tandemist, tänu kellele Eestis selline tervisetestimise võimalus üldse olemas on, ütleb, et VedaPulse’i diagnostika aluseks on peamiselt ajurveeda inimesekäsitlus. Osa graafikuid ja pilte näitab ajurveedast tuntud kolme keha-meele tüübi ehk dosha omavahelist tasakaalu või tasakaalutust ja toob kõrvalekallete korral ära nende põhjused. Pilt siseelundite seisust põhineb aga traditsioonilise Hiina meditsiini 12 energiakanali diagnostikal. Test näitab ka energiakeskuste ja auravälja olukorda. Uurida saab kõik­võimalike tervisehäirete ja haigus­seisundite esinemist. Soovitused, mida tarkvara annab, lähtuvad konkreetsest inimesest ning puudutavad nii päevarežiimi kui ka toitumist, mõnede ravimtaimede tarvitamist ja aroomteraapiat.

Edasi lugemiseks: