Enamasti on soov kaalu langetada ajendatud halvast enesetundest. Riided ei lähe selga või on neis ebamugav, sa ei küüni kingapaelu siduma või hoiatab arst ülikõrge vererõhu ja liigeste liigse koormamise eest. Saad aru, et nii enam asjad edasi minna ei saa. Mõni alustab ülimotiveeritult kaalulangetusspurdiga, kurnab end ära ja loobub. Teine ei alustagi, üksnes mõtleb, et uus elu algab homme.

Endale antud lubadustega juhtubki sageli nii, et need kustuvad kiiremini, kui langevad tähed taevas. Sõbrale, töökaaslasele, isegi võõrale antud lubadusest peame pigem kinni, mitte aga sellest, mis puudutab meid endid. Mida rohkem oled end alt vedanud, seda vähem on sul lõpuks usku, et sa tõesti suudad oma harjumusi muuta. Paraku keegi teine seda sinu eest ei tee.

Mõni ohkab, et oleks mul vaid motivatsiooni see raske teekond taas ette võtta. Tegelikult tekib motivatsioon alles pärast pingutust, mille tulemusena vallandub dopamiin. Ehk kõige tähtsam on tegelikult otsus, siis tegu ja alles seejärel tekib motivatsioon.

Ütlus: “Ettekäänded ei aita saavutada tulemusi!” võid endale vannitoapeeglile kleepida. Siin on sulle 9 nõuannet, kuidas jõuda tulemusteni ning taastada usk ja austus iseenda vastu.