1. Sa tunned, et sinu tunded justkui ei loe. Ükskõik, kas oled vihane või kurb, tekib tunne, et partner sõidab su tunnetest teerulliga üle. Ta käitub nii, nagu poleks sinu tunded olulised ja et sa oled ise lolliks läinud või lausa süüdi selles, mida sa tunned.

2. Su partner vastab vaikimisega, kui tekib probleem. Kui sa keeldud alla andmast, saad tunda tumma suhtlust, võid rääkida-seletada mida või palju tahad, ta vaikib kangekaelselt. Sul tekib tunne, nagu sa peaksid tema vaikimist kuidagi iseenda muutmise või käitumisega heastama.

3. Su partner teeb kõik selleks, et sa tunneksid end süüdi. Kui ta teeb sinule midagi head ja sa keeldud mingil põhjusel samaga vastamast, siis teeb ta kõik selleks, et sa hakkaks end vastuteenest loobumise pärast süüdi tundma. Ta tuletab sulle su käitumist aina meelde — see ripub nagu kirves su pea kohal ja sa tunned end järjest halvemini.

4. Su partner räägib üht , aga teeb teist. Tema sõnad ja teod ei lähe kokku. Mida kauem sa temaga koos oled olnud, seda rohkem sa seda märkad. Hakkad mõtlema, et kuigi sulle “müüakse” maha vägevaid lugusid parimatest kavatsustest, aga kui tegusid ei järgne, siis kus on tõesti selle suhte point?

5. Sa tunned, et su partner kasutab sinu nõrkusi sinu vastu ära. Sageli laseb ta sul esimesena rääkida, et saaksid avaldada oma arvamust, ja kui tuleb tema kord rääkimiseks, siis keerab ta su jutu pea peale ja teeb sulle oma jutuga selgeks, et sul pole õigust kas nii tunda või arvata. Hullemal juhul hakkab ta sulle suvalistel hetkedel nina peale viskama su kunagi räägitud lugusid sama mõttega.

6. Su partneril on lühike süütenöör — ta vihastab kergesti ega lase sul midagi selgitada. Vihastamine muudab kohe olukorda, sa pöörad tähelepanu automaatselt sellele, kuidas olukorda rahustada ega tegele enam probleemi lahendamisega.

7. Su partner valetab, ka pisiasjades. Tegelikult pole ju mõtet tõde varjata, vale tuleb alati välja ja siis on pahandus suurem kui asi seda väärt. Normaalses suhtes inimesed ei valeta üksteisele.

8. Su partner mängib alati ohvrit. Ükskõik, mis on või juhtub, temale tehakse enamasti liiga. Kui kutsud ta tema tegemiste pärast n-ö vaibale, siis keerab ta olukorra alati selliseks, et lõpuks jääd ikkagi sina süüdi ja tal on tuhat põhjendust, miks ta pidi just nii tegema, nagu ta tegu. Ta ei näe oma rolli üheski situatsioonis.

9. Sul on tunne, et sa annad talle ühe võimaluse teise järel, nägemata tegelikult mingeid muutusi. Kui see on tõsi, siis võibolla pole vaja seda vana kronu enam surnust üles äratada. Sa väärid enda kõrvale inimest, kes võtab su muret kuulda, on nõus suhte nimel pingutama ja oma käitumist muutma.

Allikas: Awarness Act

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid