Mõte Sardiiniale reisida tekkis ootamatult suve lõpus ja ajendatuna soovist sügis­tuultega surfihooaega pikendada. Otsustasime selleks valida sihtpunkti, kus saab lohesurfamisega tegeleda, ja kui tuul alt veab, siis ringi vaadata ning loodust ja kultuuri nautida. Pärast eri võimaluste kaalumist jäid sõelale Kreeka, Egiptus ja Itaalia. Armastusest kohaliku kultuuri vastu tegime valiku viimase kasuks. Lisaks saarereisile jäi meie puhkuse sisse ka paari­päevane Amsterdamis käik.

Sardiinia on Itaalia suuruselt teine saar, mille põhjaosa ilmastikku mõjutab Korsika saare lähedus ja lõunapiirkonda Aafrika manner. Pärast ilmaennustustega tutvumist veendusime, et Sardiinial peaks mõnusalt sooja ilma jaguma oktoobri lõpuni. Tuulte prognoos lubas samuti, et pea kolmveerand kuust puhuvad need lohesurfamiseks piisava tugevusega. Kavandasime reisi oktoobri esimesse poolde, ja nagu lubatud, saime nautida suviseid temperatuure – õhk 25 ja vesi 21 –, aga mitte ainult...

Tormist viidud

Alustasime reisi Sardiinia pea­linnast Cagliarist. Otsustasime vahelduseks põnevamat ööbimisvarianti proovida ja broneerisime majapaadi. Tegemist on jahisadamasse kinnitatud väikeste majakestega, mis sobivad hästi kahele inimesele, aga mahutavad väidetavalt kaheksa. Maja­paadis on kööginurk, väike terrass ja võimalus ka katusel aega veeta. Värviliste majakeste rivi on justkui küla, kuna meri ja sadam tekitavad mõnusa eraldatud äraolemise.