8 tõhusat soovitust, kuidas kiiremini uinuda ja end tõeliselt välja puhata
Meditsiinistatistika järgi kogeb unetuse eri vorme ligikaudu iga kolmas inimene. Kas ka sina oled üks neist? Unehäirete põhjused võivad olla erinevad, kuid üks küsimus on kõigile oluline: kuidas saaks kiiremini uinuda ja end tõeliselt välja puhata?
Kiire uinumine on sügava ja kosutava une eeldus. Kui leiad end sageli voodis pikalt vähkremas ja asjatult und ootamas, mõjutab see tugevasti sinu unekvaliteeti.
Loe edasi, et saada nõu, kuidas võiks uni kiiremini saabuda ja olla kvaliteetsem.
Kuidas jääda magama, kui und ei tule?
Hea uni on oluline nii vaimsele kui ka füüsilisele tervisele ja selle saavutamiseks on mitmeid unehügieeni praktikaid, mida arstid soovitavad järgida.
1. Loo magamistoas sobiv keskkond
Magamistuba peab olema vaikne, hämar ja jahedapoolne. Tähtis on ka hea ventilatsioon ja mitte liiga kõrge õhutemperatuur, mis aitavad kaasa rahulikule unele.
2. Vali kvaliteetne voodi
Voodi mugavus mängib suurt rolli unekvaliteedis. Vali selline madrats, mis toetab piisavalt keha, ei vaju läbi, ei ole liiga kõva ega ka liiga pehme.
3. Vali sobiv padi
Padja kvaliteet mängib ülitähtsat rolli nii unekvaliteedis kui ka üldises heaolus. Vali piisavalt suur ja paraja pehmusega padi, mis toetab kaela ning pead õiges ja mugavas asendis.
4. Enne magamaminekut lõdvestu
Tunni või paari jooksul enne magamaminekut on kasulik vältida intensiivset kehalist treeningut, telerivaatamist ja arvutitööd. Uinumisele tulevad kasuks rahulikud ja lõõgastavad tegevused.
5. Pea piiri alkoholi ja kofeiiniga
Alkohol võib esialgu uinumist soodustada, kuid selle mõju kaob kiiresti ja see võib häirida une teist poolt. Samuti on oluline piirata kohvi ja kofeiini sisaldavate jookide joomist õhtupoolikul. Kofeiin püsib organismis isegi kuus tundi. Seega on uinumiseks vajalik vähemalt kuuetunnine paus viimase kohvitassi ja magamamineku vahel.
6. Järgi regulaarset unegraafikut
Magamaminek ja ärkamine iga päev samal kellaajal loob kehas kindla unerütmi, mis aitab paremini ning kiiremini uinuda, isegi nädalavahetustel.
7. Magamistuba on magamiseks!
Kasuta magamistuba ainult magamiseks ja puhkamiseks. Väldi magamistoas töö tegemist ja meelelahutusseadmete kasutamist. See aitab ajul ja kogu kehal seostada ruumi ainult unega.
8. Vajadusel kasuta und soodustavaid tooteid
Kui unehäired on püsivad, võivad apteegist retseptivabalt saadavad melatoniinipreparaadid olla abiks. Melatoniin soodustab kiiremat uinumist.
Nende lihtsate sammude järgimine võib märkimisväärselt parandada sinu unekvaliteeti ja aidata nautida kosutavamat ning sügavamat ööund.
Melatoniin – tõhus abi uinumisraskuste leevendamiseks ja unekvaliteedi parandamiseks
Kuigi imerohud puuduvad, pakuvad apteegid väga tõhusaid melatoniini sisaldavaid preparaate, mis on abiks unehäiretega toimetulekul. Suu kaudu manustatud melatoniin aitab kiiremini uinuda, tagab rahuliku une ja vähendab öiseid ärkamisi.
Melatoniin on kehaomane aine, mistõttu melatoniini kõrvaltoimeid enamikul inimestel ei esine.
Tootja poolt ette nähtud koguste annustamisel ei põhjusta see ka päevast unisust või uimasust. Samuti ei teki melatoniinist sõltuvust. Selle asemel aitab see luua seisundi, mis sarnaneb loomupärase unisusega enne magama jäämist.
Kas eelistada melatoniinispreid või -tablette?
Tõhusaimaks loetakse just keelealust melatoniinispreid, mille eeliseks on hästi kiire toime. Melatoniin imendub keele alla pihustatuna mõne minutiga ja hakkab toimima väga lühikese aja jooksul pärast kasutamist.
Apteekides on saadaval mitmesugused melatoniinipreparaadid, kuid valiku tegemisel tasub kaaluda Good Sleepi spreid, mis sisaldab lisaks melatoniinile ka kannatuslilleekstrakti. See kombinatsioon on eriti tõhus, kuna melatoniin ja kannatuslilleekstrakt koos tugevdavad teineteise toimet märkimisväärselt.
Melatoniin aitab kiirendada uinumist, tekitades kehas loomuliku unisuse ja andes märku, et on aeg magama jääda.
Kannatuslilleekstrakt toimib rahustavalt ja lõõgastavalt, aidates leevendada ärevust.
Selline koostis muudab Good Sleepi spreid ideaalseks valikuks neile, kes soovivad uinuda kiirelt ning nautida rahulikku ja kosutavat und.
Erinevalt retseptiravimitest, mis võivad tekitada sõltuvust ja kõrvaltoimeid, on see looduslik kombinatsioon täiesti ohutu viis uneprobleemide leevendamiseks. Neile, kes otsivad lisaks kiirele uinumisele ka tugevamat rahustavat ja lõõgastavat mõju, on suurepäraseks valikuks Good Sleepi kapslid, mis sisaldavad lisaks melatoniinile ja kannatuslilleekstraktile ka palderjani- ning humalaekstrakti.
Good Sleepi sprei eelised:
· Keelealune manustamine tagab väga kiire toime.
· Lisaks uinumist soodustavale mõjule on sel ka rahustav ja lõõgastav toime.
· Sobib inimestele, kes soovivad kiiret uinumist soodustavat toimet.
· Piisab ainult ühest pihustusest enne uinumist.
· Spreipudelist piisab 210 manustuskorraks.
Good Sleepi sprei ja kapslid on saadaval oktoobris soodushinnaga Südameapteekides üle Eesti ja e-poes www.kbmtervis.ee SIIT