Kuidas külmetust kodus ravida ja võidelda viirushaigustega? Spetsialistid annavad nõu

Enamasti on nn külmetushaiguse põhjustaja mõni viirus ning nohu ongi selle tõve kõige tüüpilisem tunnus. Et nohu korral pole ka arstil erilisi aitamisvõimalusi, on kõige lihtsam soovitus tarvitada apteegi käsimüügist saadavaid ninaspreisid, -tilku ja soolalahuseid. Need küll otseselt ei ravi, kuid leevendavad enesetunnet.
Päris haigena ei tohiks muidugi tööle minna, kuid viirushaiguste puhul on Confido üldarsti Andreas Abeli sõnul tavaline, et inimene levitab viirust juba siis, kui tal endal sümptomeid veel polegi. “Isegi kõige lihtsam viirushaigus võib kesta kaks nädalat, kuid nii pikk töölt eemalolek pole vajalik. Samas palavikuga võiks küll koju jääda,” ütleb ta.
Tavalise nohu ja köhaga tundub täiskasvanul perearsti juurde minek mõttetu, kuid millal oleks siis mõistlik arstilt abi otsida? “Siis, kui üldine enesetunne on väga kehv ja palavik tõuseb väga kõrgele, vähemalt 39–40 kraadini. Arsti poole peaks pöörduma ka siis, kui palavik ei ole 4–5 päevaga järele andnud, samuti võiksid eakad ja kroonilisi haigusi põdevad inimesed kiiremini vastuvõtule tulla,” selgitab doktor.
Loe edasi, et teada saada:
- Kuidas käituda köha korral?
- Kuidas külmetust kodus ravida?