Need, kes käisid enne üksteisele närvidele, tegid seda tõenäoliselt veelgi enam. Või mine tea – äkki hoopis siluti nurgad siledamaks ja leiti teineteist uuesti? Kui aga mõnel kukkus isolatsioonis olles karikasse viimane piisk, siis mida nüüd teha: kas proovida veel või minna laiali?

Psühholoogilise ja seksuaal­tervise nõustajana tegutsev Diana Leht leiab, et eriolukord muutis paarisuhete dünaamikat kindlasti. Võiks ju mõelda, et kui me nüüd, justkui maast leitud lisaajaga ka ei õpi omavahel läbi saama, siis millal veel? Kuid suhte seis on iga paari puhul erinev. Mõni võib siiralt uskuda, et on selle aja jooksul ümber hinnanud lausa väärtushinnangud, andmata aru, et selline “ümberõpe” kestab palju kauem kui eriolukorra kaks kuud või et seda tehakse pigem üksi, mitte koos olles.

Kaaslane kui piksevarras


Oleme ise oma suhte eksperdid. Sisimas teame täpselt, mis seisus on suhe ja mida on vaja teha selleks, et see oleks parem. “Ometi me ei tee nii. Selleks et suhet hoida, peame isiksusena seisma oma jalgadel. Eesmärgid ja väärtushinnangud peaks olema nii suhte alguses kui ka selle jooksul korduvalt läbi räägitud. Tegelikkuses aga võtame harjumuseks defineerida end teise inimese kaudu,” nendib Leht.

Kriis kui võimalus

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid