Viimastel aastatel on laulja ja laulude looja Ithaka Maria jõudnud oma elus mitme olulise eesmärgini ja võtnud ette asju, mida väga paljud eakaaslased ei oskaks argi­kiiruses ettegi kujutada. Pere, kodu, laulmise ja pedagoogitöö kõrvalt täitis ta ka oma pikaaegse unistuse seoses õppimisega. “Lõpetasin sel aastal Eesti Muusika- ja Teatri­akadeemia. Endalt valmistun nüüd küsima: milline muusika mind lauljana tegelikult sütitab, kuidas artistina jagada oma muusikavaimustust ja -armastust publikuga, milline peaks olema tööatmosfäär jne. Küsin neid küsimusi endalt iga päev, põnev aeg on praegu,” nendib ta.

Ühest küljest ei muuda diplom palju, teisalt aga siiski. Tagantjärele vaadates nõudsid õpingud suurt pingutust, oskust aega planeerida ja prioriteete seada, ent tulemus on seda väärt. “Eelkõige olen õnnelik, et mul oli võimalus õppida väga erilistelt isiksustelt.”

Nüüd, kus koolitöödega seotud koorem on õlult langenud, möödub argielu muusika tähe all. “Elevust pakub lisaks oma lastele, laulmisele ja loomisele muusikaõpetaja töö Tallinna Padriku lasteaias,” kinnitab Ithaka Maria. Diplomeeritud muusika­õpetajana hakkab ta sügisest andma ka laulmise individuaaltunde Maire Eliste muusikakoolis.